Powlekanie teflonem i powlekanie rotacyjne

Aplikowanie fluoropolimerów (teflonu) na różnych elementach i kształtach.

Powlekanie fluoropolimerami

Warstwa fluoropolimeru może być aplikowana na detalach w grubości do kilku milimetrów.Odpowiednie metody aplikacji są uzależnione od żądanej powierzchni, jej grubości i kształtu elementu.Jedną z metod jest natrysk - w prost nazywane powlekaniem teflonem (TEFLON jest marką firmy Chemorus). Można również znaleźć informacje między innymi o powłokach typu Xylan i Hallar, są to fluoropiolimery dostarczane przez innych dostawców fluoropolimeów .Ta metoda jest odpowiednia dla elementów o standardowych kształtach w których nie jest wymagana bardzo wysoka grubość powłoki. Proces powlekania składa się z : inspekcji elementu, odtłuszczania, piaskowania (elementy mogą być częściowo maskowane), aplikacji polimeru, polimeryzacji w piecu, kontroli jakości i odpowiednim pakowaniu do transportu.

Wykorzystanie

Powłoki teflonowe mogą być wykorzystane do ochrony powierzchni (ochrona antykorozyjna, ochrona przed działaniem roztworów chemicznych) lub by poprawić właściwości powierzchni (np. niskie tarcie, właściwości non stick). Można je spotkać w zbiornikach jako ochronę chemoodporną. Teflon jest również aplikowany na formy dla przemysłu tworzywowego lub spożywczego co ułatwia między innymi czyszczenie, ułatwia wyciąganie produktów z form, foremek, zapobiega obklejaniu się. Można również powlekać rolki i walce, lecz dla nich mamy więcej rozwiązań z zakresu obróbki powierzchni.

Powłoki mogą być nieaplikowalne wewnątrz niektórych bardzo skomplikowanych elementów - ten problem rozwiązujemy przy pomocy powłok ChemResist .

Powlekanie rotacyjne ChemResist

W celu nałożenia fluoropolimeruo warstwie 2-7mm grubości wewnątrz bardzo zróżnicowanych konstrukcyjnie elementów stosuje się powlekanie rotacyjne ChemResist dostarczane przez Rudolf Gutbrod GmbH. Powlekanie rotacyjne jest technologią wykorzystującą temperaturę i działanie sił odśrodkowych w trakcie rotowania. Można więcej przeczytać w tym artykule na naszym blogu.


Główne zalety

  • Wydajne rozwiązanie o wysokich właściwościach fluoropolimerów
  • Teflon przedłuża żywotność elementów i redukuje koszty remontowe
  • Silna ochrona przeciw agresywnej chemii
  • Nadaje się do elementów o zróżnicowanych kształtach

Wykorzystaj zalety fluoropolimerów u siebie

Re-coating /renowacja powłoki

Dzięki możliwości powtórnego powleczenia fluoropolimeru możemy obniżyć koszty remontów i przedłużyć żywotność detalu. Gdy okres żywotności powłoki minie nie ma potrzeby wykonania nowego elementu, można ponownie powlec warstwą powłoki. Jest możliwość dokonać ponownego powleczenia praktycznie każdym typem powłoki , możemy również dokonać mechanicznych napraw.

Spójrz na zdjęcie pokazujące element przed i po ponownym powlekaniu. Używając myszy zobaczysz fazy procesu


Rudolf Gutbrod GmbH

Od 2013 roku BALTRO jest wyłącznym partnerem firmy Rudolf Gutbrod GmbH dla Czech, Słowacji oraz Polski. Firma Gutbrod jest jest liderem na rynku powłok fluoropolimerowych w europie, posiada własne uniwersalne rozwiązania (CHEM-RESIST) oraz opatentowane (TIC system, ICS system, PFA ze zwiększoną odpornością na ścieranie. Dzięki wprowadzanym nieustanne innowacjom firma jest na czele dostawców rowiązań dla przemysłu chemicznego i farmaceutycznego.

Bezpośrednia aplikacja fluoropolimeów

Wykorzystując technologię bezpośredniego aplikowania fluoropolimeru, może być on nakładany na niemalże każdym kształcie niezależnie od jego długości. Przewody gumowe i profile mogą być powlekane fluoropolimerami (FEP i PFA ) o różnych grubościach zgodnie z potrzebami klientów.

Jak się z nami skontaktować: